Patarimai parduodant nekilnojamąjį turtą

Patarimai parduodant nekilnojamąjį turtą

Nekilnojamasis turtas ar tai būtų namas, butas, komercinis objektas ar žemės sklypas, anksčiau ar vėliau bus pardavinėjamas. Nieko nėra amžino ir visai nesvarbu, ar esate nekilnojamojo turto agentas, ar NT savininkas, parduodant  tikslas paprastai išlieka toks pats – parduoti per trumpiausią laiką ir už didžiausią pinigų sumą.

Viena iš pagrindinių reklamos ir pirkėjų paieškos priemonių yra profesionalus objekto pristatymas rinkai. Čia svarbu perteikti NT privalumus ir atskleisti jo išplanavimą. Būsto nuotraukos turi patraukti potencialaus pirkėjo dėmesį, taip pat parduodamą butą išskirti iš daugelio kitų, panašių parduodamų butų. Kalbant apie pačias fotografijas, naudokite profesionalų pagalbą. Jie žino geriausius kampus, kaip sumažinti akinimo efektą ir kitus metodus. Geras nekilnojamojo turto agentas turėtų turėti bent vieną tuo užsiimantį asmenį, kurį pasiūlytų kartu su savo paslaugomis, kaip nemokamą priedą.

Jūs turite iš anksto apmąstyti, kaip reklamuosite savo turtą. Svarbu įdėti maksimalias pastangas. Jei planuojate pardavinėti patys, žinoma, teks apie NT paskelbti ir virtualioje erdvėje. Tik  vieno skelbimo internetiniame puslapyje ar vietiniame laikraštyje tikrai neužteks. Renkantis skelbimo talpinimą nepagailėkite pinigų skelbimo iškėlimui! Taip pat galite rinktis bendradarbiauti ir su NT specialistais. Turite tvirtai nuspręsti kokią pinigų sumą planuojate skirti pardavimo įgyvendinimui. Be to, koki bus pardavimo įgyvendinimo žingsniai ir kiek kam galite skirti lėšų.. Juk tik patalpinti skelbimą su kaina ir fotografija tikrai neužteks, o ir pats skelbimas turėtų būti tinkamai parašytas,  ir paskelbtas atitinkamose NT svetainėse. Dar viena alternatyva reklaminės afišos pastatymas. Būkite išradingi!

Šiuo metu vis dažniau viskas remiasi į kainą. Pirkėjai nori pirkti kuo pigiau, pardavėjai nori parduoti, kuo brangiau tačiau viskam yra ribos. Teisingas kainos nustatymas gali padėti išvengti nesusipratimų ar kitų nemalonių detalių. Reikia nepamiršti pats, juk nesusigalvosi kainos, ši turi atitikti realybę. Nekilnojamojo turto vertinimas  – vienas svarbiausių veiksnių tiek perkant, tiek parduodant turtą. Jeigu esate turto pardavėjas – teisingas nekilnojamojo turto vertinimas padės greičiau parduoti turimą turtą. Dėl teisingo kainos nustatymo visada gali kreiptis į NT vertintojus. Internete lengvai galima rasti daugybę nekilnojamojo turto vertintojų kontaktų. Atminkite, nekilnojamojo turto vertė dažniausiai priklauso nuo šių trijų aplinkybių: vieta, kurioje yra nekilnojamasis turtas, būsto ar pastato įrengimas, rinkos situacija. Nepamirškite atsižvelgti į tai, kad NT rinkos kaina niekada nebūna pastovi. Ji svyruoja atspindėdama  pardavėjų elgesį, pirkėjų lūkesčius bei visuomenės nuomonę. O tam, kad patys nustatytumėte savo būsto ar žemės rinkos kainą, turite žinoti:

  1. Kokiomis kainomis dabar parduodamas panašus nekilnojamasis turtas – dabartinių pardavėjų lūkesčius.
  2. Už kiek pastaruoju metu buvo parduotas panašus nekilnojamas turtas – panašių pardavimų istoriją.

Tai gali padėti registrų centre registruotų jau įvykdytų pardavimų analizė. Taip pat galite palyginti esamus skelbimus www.skelbiu.lt ar www.aruodas.lt arba pasinaudoti nemokamu preliminariu turto vertinimu apsilankius www.turto.info. Dabar, kai didelė dalis skelbimų yra talpinama internete, išsiaiškinti kitų pirkėjų lūkesčius nėra sudėtinga. Atsidarę bet kurį populiaresnį nekilnojamojo turto skelbimų portalą, rasite daug informacijos kartu su nuotraukomis. Didžiausia pardavėjo klaida, lyginant konkurentų kainas būna ta, jog jie mano, kad turtas parduodamas tokiomis kainomis, kokias jie mato internete. Internete sunku būtų rasti informacijos apie derybas. Dažnai turto pardavėjai mano, jog derėtis galima tik dėl kainos, todėl neieško kitų kompromisų ir derybose būna labai kategoriški. Reikia iki smulkmenų išsiaiškinti galutinę pardavimo kainą, kokie baldai paliekami, kas apmoka notarą ir kitas galimai atsiradusias išlaidas. Neatsiejama pardavimo dalis tvarkingi objekto dokumentai – geodezinės, kadastrinės bylos, jeigu reikalinga teismo leidimai, bendrijos leidimai ir bendrasavininkų sutikimas. O jeigu parduodamas žemės sklypas NŽT leidimai, kaimyninių sklypų sutikimai – atsisakymai. Pagrindinė sėkmingų derybų taisyklė – ramiai išklausyti pirkėją, suprasti jo norus, ir, pagal tai pateikti Jums ir pirkėjui tinkamą pardavimo pasiūlymą, kur be kainos bus numatytos ir kitos NT pardavimo sąlygos. Jeigu norite, kad NT pardavimas būtų sklandus, iš anksto pasiruoškite dokumentus. Kitu atveju, net ir suradus pirkėją, šis gali atsisakyti pirkti arba prašyti nuolaidos, sužinojęs, kad dar turės laukti, kol dokumentai bus paruošti. Viskas nėra taip paprasta, o ypač, neturint patirties, galima susidurti su daugybe sunkumų bei netikėtumų.

Grįžtant prie objekto paruošimo jeigu – susitarėte su pirkėjais aprodyti parduodamą būstą, nepatingėkite gerai pasiruošti apžiūrai. Jeigu šio susitikimo metu pirkėjų nesudominsite, iš karto juos ir prarasite. Būstas turi turėti estetinę išvaizdą. Tai, kas gali išskirti, palikite dalį savo asmeninio turto, tarkim, daiktų, kurie yra didesni negu to, ką gali nusipirkti vidutinis būsto pirkėjas jūsų namų kainų diapazone. Tai gali būti nerūdijančio plieno virtuvės prietaisai, plazminis televizorius ar kiti vertingi daiktai. Svarbu nepalikti  šeimos nuotraukų, religinio dekoro. Pirkėjai nori įsivaizduoti perkamą būstą kaip savo namus, ir jiems sunku tai padaryti, kai yra palikti NT savininko asmeniniai daiktai, žymintys teritoriją kaip svetimą, neleidžiantys pirkėjui fantazuoti ir mintyse dėliotis savo asmeninių daiktų. Įsivaizduoti, kaip jie atrodytų stovintys atitinkamoje naujo būsto vietoje. Pirkėjams sunku galvoti apie gyvenimą nešvariuose, netvarkinguose namuose, todėl turi būti išplautos grindys. Būtinai išvalykite langus, nuvalykite sienas, dulkes. Atitinkamai pasirūpinkite kilimais. Pridėkite ryškesnes lemputes tamsiose vietose. Jeigu kažkur reikia nedidelio kosmetinio remonto naudokite neutralias spalvas.

Paprastai pirkėjai, atvykę apžiūrėti buto, mėgsta jį apžiūrėti ramiai ir patys nuspręsti, ar jiems tas butas patinka. Todėl aktyvus pardavėjo kalbėjimas dažnai tik erzina. Norėdami patikti pirkėjams, turime netrukdyti jiems apžiūrėti, bet kartu ir likti netoliese, kad kilus klausimams nedelsiant galėtumėte į juos atsakyti. Norite pirkėjams palikti gerą įspūdį? Pasiruoškite iki jiems atvykstant. Jums nereikia daug pinigų, kad jūsų namai geriau atrodytų potencialiems pirkėjams. Čia yra keletas nebrangių dalykų, kuriuos galite padaryti, o tai gali suteikti viską, kas svarbu parduodant namus. “Pagalvokite apie 5 pojūčius”, sako namų ir gyvenimo būdo ekspertas Denisas Baronas:

  • Vaizdas: pašalinkite netvarką ir pasirūpinkite gyvenamąja erdve.
  • Kvapas: Valymas yra pagrindinis veiksnys, leidžiantis pašalinti naminių gyvūnėlių kvapus, maisto / virimo kvapus ir t.t.
  • Garsas: ar šalia NT yra triukšminga gatvė ar rami? Kai kuri fono muzika gali būti naudinga.
  • Skonis: šviežias vaisių dubuo suteikia šviežumo jausmą.
  • Lytėjimas: pašalinkite dulkes ir pridėkite šviežių gėlių.

Dažnai geriausias investavimo būdas, kurį gali pasirinkti pardavėjas, yra laikas, kurį praleido tiriant NT agentus. Pažvelkite į agentų profilius “LinkedIn”, “Facebook” ir kitose socialinėse žiniasklaidos priemonėse; ir būtinai perskaitykite interneto atsiliepimus! Blogas pasirinkimas gali kainuoti pardavėjams dešimtis tūkstančių eurų ir mėnesius nerimo laukimo. Rekomenduojame pasidomėti ir būtinai užsukti į www.realta.lt. Gal šį kartą tai bus, Jūsų, tobulas sprendimas?

 

KomentaraiDownload apk miniclip android | android racing game on APKMod1.Com