Patarimai kaip fotografuoti NT objektą pardavimui

Patarimai kaip fotografuoti NT objektą pardavimui

Neprofesionalūs nekilnojamojo turto skelbimai plinta, kaip virusas. Dažnam iškyla klausimas,  kaip tinkamai nufotografuoti NT objektą skelbimams, kad jis būtų patrauklus ir atskleistų maksimalius būsto privalumus nuotraukose. Juk tai “prekės” viršelis ir prisistatymas, kviečiantis labiau susipažinti. Būtent nuotraukos dažniausiai nulemia tai, ar pirkėjas norės apžiūrėti Jūsų būstą.

Kodėl?

Juk, iš karto kyla nepasitikėjimas pardavėju. Įtarimas, jog tam objektui  gali būti kažkas ne taip. Pradeda suktis mintys – “Kas su juo blogai? Kodėl nėra nuotraukų? Ką pardavėjas nori nuslėpti?” Taigi, fotografijos labai daug prisideda prie sėkmingo pardavimo. Tik tada kyla klausimas, o kaip reikėtų pateikti profesionaliai atrodančias objekto fotografijas skelbimui, kad būtų estetiška ir patrauklu, jos kviestų paskaityti skelbimą, ir sužinoti kitas parduodamo objekto detales. Apie tai ir noriu plačiau papasakoti. Parduodant savo būstą, tai būtų namas, butas, komercinis objektas ar žemės sklypas, viena iš pagrindinių reklamos ir pirkėjų paieškos priemonių yra profesionalus objekto pristatymas rinkai. Čia svarbu perteikti būsto privalumus ir atskleisti jo išplanavimą. Būsto nuotraukos turi patraukti potencialaus pirkėjo dėmesį, taip pat parduodamą butą išskirti iš daugelio kitų, panašių parduodamų butų, todėl, norint perteikti kokybišką objekto vaizdą, rekomenduojame atlikti keletą veiksmų.

Svarbiausi punktai norint padaryti įspūdį nekilnojamojo turto skelbimuose:

 • Pirmiausia – pati nuotrauka, jos kokybė. Skelbimų tinklapiuose pamatę gražų gero daikto aprašymą, kuris parduodamas už patrauklią kainą, tikriausiai norite apžiūrėti nuotraukas, tačiau atsidarę nuorodą galite likti nemaloniai nustebinti. Aptikę nekokybiškas, nesufokusuotas, sulietas ar tamsias parduodamo objekto nuotraukas, turbūt, greitai pereinate prie kito pardavėjo, o pastarąjį nurašote ir prie nepatikimai atrodančio skelbimo nebegrįžtate. Rekomenduotume naudoti kamerą, kurios kokybė ne mažesnė negu 5 megapikseliai. Naudokite pilno kadro fotoaparatą su kuo platesnio kampo objektyvu ( tik nenaudokite “fish eye” objektyvo). Plataus kampo objektyvas leis jums nufotografuoti daugiau erdvės ir jūsų nuotraukos nebus plokščios.
 • Taip pat, nepamirškite reklamuojate ne tai kas būsto viduje, o tai kaip jis atrodo apskritai. Objektas turi būti švarus ir tvarkingas, kad, naujasis šeimininkas galėtų įsivaizduoti, kaip būtų galima būstą apstatyti, kad jam kiltų įvairių fantazijų, norų, apmąstymų. Privalo būti geras apšvietimas. Reikėtų fotografuoti saulėtą dieną, jeigu yra galimybė. Atitraukti visas užuolaidas, kad į būstą patektų kuo daugiau saulės šviesos, taip sukursite nuotraukose jaukumą. Venkite tiesioginio fokusavimo į langą, nes jūsų nuotraukos išeis tamsios. Stenkitės fotografuoti laikant fotoaparatą horizontaliai. Venkite fotografavimo su blykste. Ji dažnai suteikia nuotraukoms šaltumo. Prieš būsto fotografavimą, pakeiskite visas perdegusias lemputes. Fotografuojant dažniausiai ir taip trūksta natūralios šviesos, o nuotraukose perdegusios šviestuvų lemputės sudaro blogą įspūdį apie būstą.
 • Norėdami gražiau perteikti eksterjero detales – rekomenduojama fotografuoti vakare, su pilnai įjungtu eksterjero bei interjero apšvietimu.
  Fotografuojamas kambarys atrodys geriau, jeigu  fotografuosite stovėdami prie durų ir apžvelgiant visą kambarį. Fotografuodami stenkitės apimti kuo įmanoma didesnę patalpos dalį. Tam, ypač, pasitarnauja plačiakampis objektyvas. Fotografuodami vieną kambarį, uždarykite kitų patalpų duris. Aišku, į kadrą neturėtų pakliūti šeimos nariai ar naminiai gyvūnai. Svarbu išlaikyti vertikalias ir horizontalias linijas. Tuomet patalpos atrodo neutraliai. Fotografavimas kreivu kampu labiau tinka automobilIų reklamoms, o ne buto pristatymui.
 • Stenkitės fotografuoti įvairiais rakursais ir daug nuotraukų, kad vėliau galėtumėte išsirinkti tas, kurios labiausiai atskleidžia objekto gerąsias puses. Išlaikykite foną kuo paprastesnį. Manau nenorite, kad antrame plane esančios detalės užgožtų daiktą, kurį norite parduoti. Vėliau nuotraukas peržvelkite, esant reikalui, netingėkite atlikti dar keletą kadrų, jeigu prieš tai fotografuotose nuotraukose pastebit nemalonių, trikdančių detalių.
  Jeigu norite nuotraukoms suteikti papildomo jaukumo, panaudokite kelis interjero akcentus: žydinčių gėlių puokštė, kelios žvakės, vaisiai ant stalo. Tačiau čia labai svarbu nepersistengti.
 • Pirkėjas, domėdamasis jūsų būstu, norės žinoti, ir kaip atrodo jūsų namas, laiptinė bei kiemas. Jeigu konkrečiai, buto ieškosi šeima su vaikais, jiems bus svarbu, ar kieme yra vaikų žaidimų aikštelė. Namo fasado, vaizdo pro langą, laiptinės, kiemo, aikštelės nuotraukos suteikia jūsų skelbimui daugiau informatyvumo.
  Interjerus fotografuoti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Ypač tada, kai pradedi kreipti dėmesį į griūnančias vertikales ir kreivas horizontales. Reikia Stenktis, kad to nuotraukose būtų kuo mažiau.
 • Dronai mums suteikia galimybę iš paukščio skrydžio įamžinti įvairius pastatus, objektus, bei juose vykdomus darbus, kurie yra aktualūs nekilnojamojo turto savininkams ir plėtotojams. Norint parduoti namą, sodybą, vilą, sklypą ar kitą NT, fotografijos iš oro atskleidžia visus objekto privalumus. Tokios nuotraukos padeda klientui vizualizuoti realią objekto aplinką, jo dydį bei formą. Foto ir video iš oro galima pamatyti, objektą supančią aplinką, t.y. kelius, vandens telkinius, miškus ir kt. Tokios nuotraukos dažniau pritraukia potencialius klientus, nes įprastos fotografijos ne visada gali perteikti objekto visumą.

Keli patarimai kaip paruošti vonios kambarį bei virtuvę, kad nuotraukose atrodytų patraukliau:

 • Vonioje nukabinkite visus rankšluosčius nuo kabyklų ar gyvatukų. Klozeto dangtį nuleiskite. Pašalinkite visus higienos bei wc  reikmenis iš matomų spintelių, lentynų.
 • Nuvalyti blizgius paviršius (veidrodis, dušo kabinos stiklus ir t.t.)
 • Virtuvė – paslėpkite visus nereikalingus daiktus ( prieskoniai, virtuvės įrankiai…)

O, jeigu, trumpai ir iš kitos pusės 10 dažniausiai pasitaikančių fotografavimo klaidų:

 • Neįjungiami šviestuvai, esantys patalpose, o naudojama tik blykstė. Tokiu atveju gaunamos tik blyškios ir nepatrauklios nuotraukos.Fotografuojama tamsiu paros metu, tad spalvos atrodo nenatūraliai.
 • Nuotraukose matomas įjungtas televizorius.
 • Į kadrą patenka žmonės, naminiai gyvūnai.
 • Vonios kambaryje išdėliotos higienos priemonės, sukabinti rankšluosčiai.
 • Pakeltas klozeto dangtis.
 • Fotografuojama priešais langą, todėl patalpa atrodo tamsi, o langas pernelyg šviesus. Taip atsitinka ir dėl netinkamo apšvietimo.
 • Neišlaikomos vertikalios ir horizontalios linijos, patalpa atrodo nenatūraliai.
 • Daromos neinformatyvios nuotraukos.
 • Nuotraukose matoma daug asmeninių savininkų daiktų – nuotraukų, diplomų, drabužių, batų ir t.t.
 • Visada atminkite Jūsų pardavimas prasideda nuo profesionalių NT nuotraukų. Skelbime rekomenduojama publikuoti informatyvias ir estetiškas nuotraukas, išrinkti tinkamą pirmąją nuotrauką. Sėkmės!

KomentaraiDownload apk miniclip android | android racing game on APKMod1.Com