Galimos kliūtys parduodant nekilnojamąjį turtą

Galimos kliūtys parduodant nekilnojamąjį turtą

Nusprendėte parduoti nekilnojamąjį turtą? Įdėjote skelbimą internetiniame puslapyje ar vietiniame laikraštyje? To tikrai neužteks. Kaip, jūs patys, NT savininkai įsivaizduojate patį pardavimą? Ar turite tame patirties? Yra begalė įvairių kliūčių parduodant nekilnojamąjį turtą ir tikrai apie viską dar nepagalvojote. Net ir geriausi NT brokeriai, kartais susiduria su įvairiom nenumatytom situacijom.

Viena didžiausių problemų, kodėl parduodamo NT skelbimas ilgai “šmėžuoja” nekilnojamo turto skelbimų tinklalapiuose – neadekvačiai nustatyta turto kaina. Suprantama, jūs norite parduoti būstą ar žemės sklypą už tiek, kiek jums jis atrodo vertas, tačiau potencialūs pirkėjai apie tai gali turėti savą nuomonę. Natūralu svajoti pasiekti aukštą pelną, kai ruošiatės parduoti savo turtą, tačiau svarbu, kad pardavimo metu jis išliktų realus. Norėdami sužinoti, ką pirkėjas realiai gali sumokėti už jūsų turtą, turite pažiūrėti, kokie panašūs jūsų vietovės namai buvo parduoti. Taip pat kainą visada galite nemokamai sužinoti pasinaudoję nemokamu NT verinimu – turto.info

Vis dažniau pradeda atsirasti apgaulingų pirkėjų. Tai asmenys, kurie rodo susidomėjimą jūsų būstu. Atvyksta, kalbasi, derina kainą. Bet iš tikrųjų atvyksta į jūsų namus pasižvalgyti, apžiūrėti kokius turtus, vertingus daiktus turite. Tuo pačiu apžiūri ir tai kaip NT saugomas ar būste yra signalizacija ir kitos apsaugos priemonės.

Kitas svarbus dalykas, ką reikėtų žinoti tai, kad galite susidurti su neaiškiais NT brokeriais. Tai asmenys siūlantys savo paslaugas, kurie vedžiojasi į jūsų namus “tariamus” pirkėjus, siūlydami jums mažesnę kainą ir peikdami jūsų turtą. Reikėtų neapsigauti ir išlikti korektiškiems tokiose situacijose. Visada verta turėti keletos brokerių kontaktus, kad būtų galima išgirsti kelias nuomones. Be to rinkdamiesi brokerį, nepamirškite juo pasidomėti, pasiskaityti rekomendacijas.

Svarbu būti psichologiškai stipriai pasiruošus pardavimo procesui. Tai daugiausia jėgų ir energijos atimantis procesas, jeigu esate nepatyręs didelė tikimybė, kad pasiduosite atliekamam spaudimui ir parduosite savo turtą už daug mažesnę kainą negu planavote. Taip pat, apie derybas – net jei pirkėjas jau surastas, pardavimas gali neįvykti dėl nesėkmingų derybų. Geras derybininkas žino, kad sėkmė derybose bus tada, kai jose bus patenkintos abi pusės. Dažniausiai derybos nutrūksta tada, kai jose atsiranda kategoriškumas ir piktos emocijos.
Žinoma, kaip dauguma, norite parduoti nekilnojamą turtą greitai ir brangiai? Ar jau pasirūpinote pardavimui reikalingais dokumentai? Dažnas pirkėjas nenorės ilgai laukti, kol gausite reikiamus dokumentus, todėl iš viso atsisakys pirkti arba prašys nuolaidos. Pažymiu kokių dokumentų prireiks pas notarą parduodant būstą:

 • Nuosavybės pažymėjimas ar registrų centro išrašas, kuriame nurodoma, kad esate parduodamo turto savininkas
  Dokumentas, kurio pagrindu buvo įgytas parduodamas turtas (pirkimo – pardavimo sutartis, paveldėjimo ar dovanojimo dokumentai, teismo sprendimas ar pan.)
 • Kadastrinių matavimų byla, kurioje yra būsto planas. Jeigu šios bylos neturite, jums reikės atlikti būsto kadastrinius matavimus, o jeigu šią bylą turėjote, bet pametėte, galite užsakyt jos kopiją Registrų centre.
 • Energetinio naudingumo sertifikatas. Jeigu neturite šio sertifikato, (pvz, jūsų butas yra senos statybos, kai dar nebūdavo išduodami tokie sertifikatai), sertifikatą galite užsisakyti pas notarą.
 • Jei butas priklauso bendrijai, bendrijos leidimas parduoti butą ir patvirtinimas, kad nėra įsiskolinimo. Kad gautumėte šią pažymą, kreipkitės į namo bendrijos pirmininką.
 • Jeigu bendrijos nėra, pažymos iš komunalines paslaugas teikiančių įmonių (už elektrą, vandenį, dujas, šildymą ir kt. paslaugas) apie atsiskaitymą.
 • Galiojantis asmens dokumentas (asmens tapatybės kortelė, pasas ar vairuotojo pažymėjimas);
 • Jeigu pardavėjas yra susituokęs, sutuoktinio sutikimas parduoti būstą (net ir tuo atveju, jei parduodamas nekilnojamasis turtas buvo įgytas prieš santuoką).
 • Jei pardavėjas išsituokęs, ištuokos pažymėjimas ir teismo sprendimas dėl turto pasidalijimo (sprendimas turi būti įregistruotas Registrų centre).
 • Jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų, teismo leidimas parduoti būstą. Tam, kad gautumėte šį leidimą, turėsite kreiptis į teismą ir argumentuoti, kad pardavę būstą nepabloginsite vaikų gyvenimo sąlygų.
 • Jeigu esate keli parduodamo būsto savininkai (neskaitant sutuoktinio) ir jei kiti bendrasavininkai neparduoda šio turto kartu su Jumis, reikalingas bendrasavininkų raštiškas atsisakymas, patvirtintas pas notarą, pirkti jūsų parduodama dalį už nustatytą kainą.
 • Kai turtas įkeistas hipotekoje (pvz., dėl paskolos), banko išduotas leidimas parduoti šį būstą. Bankas išduoda leidimą tik tuo atveju, jei būstas bus parduodamas brangiau, nei esate skolingas bankui. Kitu atveju, turėsite pirmiausia gražinti įsiskolinimą arba įkeisti kitą turtą kaip garantą.
 • Jei būstas yra areštuotas, pirmiausia turėsite gražinti įsiskolinimą ir nuimti areštą. Jei neturite galimybės sumokėti įsiskolinimus iki pardavimo, galima pradėti pardavimą su areštu, tačiau tokios situacijos sprendimas yra labai individualus dėl kurio rekomenduojama konsultuotis su savo nekilnojamojo turto brokeriu ar notaru.
  Tam tikrais atvejais gali būti reikalingi ir kiti papildomi dokumentai, apie kuriuos jus informuos notaras.

Prieš tvirtindami pirkimo – pardavimo sutartį pas notarą su pirkėju sutarkite visas būsto pirkimo – pardavimo sutarties sąlygas, kurias rekomenduojama įtraukti pasirašant preliminarią pirkimo – pardavimo sutartį:

 • Už kokią kainą perkamas būstas?
 • Ar bus mokamas avansas ir kokio dydžio?
 • Kaip bus atsiskaitoma (grynaisiais, pavedimu ar su banko paskola ir kokie atsiskaitymo terminai, į kokią sąskaitą(-as) bus pervedami pinigai)?
 • Iki kada bus perduotas būstas pirkėjui?
 • Kitas galimas sąlygas (baldai, būsto pagerinimo darbai ir pan.)?
 • Kas apmokės notaro išlaidas?
  Reikia iš anksto aptarti šiuos klausimus, kad vėliau jau atvykus pas notarą nekiltų papildomų diskusijų, būtumėte jau apsitarę ir priėmę sprendimus.

Kada reikia kreiptis pas notarą?

Jeigu būsto pardavimą tvarkotės savarankiškai, pas notarą rekomenduojama apsilankyti prieš pradedant pardavimą, kad jis patikrintų, ar nebus kliūčių parduoti (pvz., gali trukti papildomų dokumentų, kurių gavimas gali užtrukti arba dėl kažkokių priežasčių jūs negalėsite parduoti turimo turto).

Vėliau pas notarą vėl kreipsitės jau suradę pirkėją ir aptarę su juo pirkimo sąlygas. Taip pat svarbu žinoti, kad notaras, prieš tvirtindamas pirkimo – pardavimo sutartį, turi užsakyti pažymą iš Registrų centro, kurios gavimas užtrunka apie 3 darbo dienas. Tačiau ši pažyma galioja tik vieną mėnesį, todėl ją verta užsakyti, kai jau turite konkretų raštišką susitarimą su būsto pirkėju.

Žinoma, nepamirškite pagalvoti apie išsikraustymą. Jeigu dar nesusiradote kur išsikelsite verta pradėti galvoti, nes kaip visiems suprantama, naujieji savininkai norės kuo greičiau įsikelti į naują būstą, todėl jums kyla grėsmė atsidurti gatvėje, ar glaustis pas giminaičius. Todėl reikėtų būtinai apmąstyti sekantį žingsnį po NT pardavimo. Juk, galbūt jau rytoj ateis potencialus klientas, kuriam jūsų būstas bus patrauklus ir nepraleis progos jį įsigyti. Sėkmės!

KomentaraiDownload apk miniclip android | android racing game on APKMod1.Com